Український вчений радянських та сучасних часів-знавець механіки, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки УРСР, член-кореспондент НАН України, член Нью-Йоркської академії наук, академік НАН України по відділу механіки
«Вчора - це історія, завтра - це таємниця, а сьогодні - подарунок долі». Ганна Елеонора Рузвельт
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
Людина-епоха - Леонід Безверхий
Випускник КАДІ. Український радянський діяч, директор Чернігівського заводу радіоприладів у 1967—1990 роках
«Ми пройшли шлях від залізобетону до електроніки», -
говорив Леонід Безверхий в одному зі своїх інтерв'ю.
«Ми» - це колектив Чернігівського радіоприладного заводу. Леонід Іванович стояв біля самих витоків цього найвідомішого не тільки в Україні, а й на теренах усього колишнього Радянського Союзу підприємства.
пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.
Кужельний Олексій Павлович
четвер, 10 жовтня 2024 р.
Маяк Микола Михайлович
Фахівець у галузі транспорту. Доктор технічних наук, професор. Заслужений діяч науки і техніки України.
У 1972 році закінчив Київський автомобільно-дорожній інститут за спеціальністю «Автомобільний транспорт», де й викладав до 1992 року.
Герцрікен Соломон Давидович
Доктор фізико-математичних наук, професор, перший завідувач
кафедра фізики
Народився в сім'ї аптекаря. У 1917 закінчив Одеське загальноосвітнє училище, потім навчався в Одеському політехнічному інституті. Служив у продзагоні і працював телефоністом у Києві.
Восени 1922 стає студентом фізико-математичного факультету в Київському інституті народної освіти, у 1926 там же аспірантом. У 1927 з'являється його перша наукова публікація в «Українських фізичних записках».
Лазаренко Олександр Миколайович
Український науковець, педагог, фахівець у галузі механіки, меценат, колекціонер. Інженер-автомобіліст, учасник будівництва Горьковського автозаводу, раціоналізатор і винахідник. Дядько Генерального конструктора космічних кораблів С. П. Корольова
Лаврентьєв Михайло Олексі́йович
Математик, доктор технічних наук (за сукупністю наукових робіт), доктор фізико-математичних наук, академік Академії наук УРСР, академік АН СРСР. Депутат Верховної Ради УРСР 2-го скликання. Депутат Верховної Ради СРСР 5—9-го скликань.
Арсеній Іванович Даниленко – забуте прізвище непересічного українського вченого-біофізика та радіобіолога. Частина 2
Варто зазначити, що А.І. Даниленка шанують і пам’ятають не тільки в Інституті фізіології імені О.О. Богомольця, а і в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького, організовуючи в його честь дні пам`яті.
Арсеній Іванович Даниленко – забуте прізвище непересічного українського вченого-біофізика та радіобіолога. Частина 1
Академік НАН України В.П. Кухар у передмові до третього
видання книги «Природная радиоактивность растений, животных и человека» (автори
– І.М. Шевченко, М.Г. Проданчук, А.І. Даниленко), яка вийшла у 2007 р., називає
А.І. Даниленка піонером досліджень природної радіоактивності в Україні, зокрема
β-активності зовнішнього середовища, а також тканин рослин, тварин і людини, зумовленою
природними процесами і зазначає, що його дослідження можуть служити еталонами,
оскільки були отримані у доатомну еру. Робота була проведена до 1960 р., тобто
до початку і під час перших випробувань ядерної зброї і умови досліджень,
виконаних А.І. Даниленком, уже ніколи не повторяться.
На жаль, нині нам майже нічого не відомо про життя та діяльність А.І. Даниленка, крім коротких даних на сайті Національного транспортного університету, де він очолював кафедру фізики. Нижче ми наводимо деякі біографічні відомості про нашого земляка, які нам повідомила його донька Лариса Арсеніївна Даниленко, за що ми їй щиро вдячні. Коротко зупинимось також на його основних наукових працях.
середа, 9 жовтня 2024 р.
Василенко Андрій Овер'янович
Український учений у галузях землеробської (сільськогосподарської) механіки та сільськогосподарського машинобудування, академік Академії наук Української РСР, член-кореспондент, доктор технічних і сільськогосподарських наук, професор
Теоретичні розробки та організаційна діяльність академіка А. О. Василенка в галузях землеробської (сільськогосподарської) механіки та сільськогосподарського машинобудування дозволили створити принципово нові види сільськогосподарської техніки — з групою співробітників розробив і впровадив у виробництво комбіновану бурякову сівалку, ряд причіпних і навісних бурякопідіймачів, 4-корпусний навісний плуг для Полісся.
субота, 5 жовтня 2024 р.
Ройтер Володимир Андрійович
Гіхман Йосип Ілліч
Радянський український математик. Завідувач кафедри вищої математики КАДІ (1945). Доктор фізико-математичних наук, професор. Член-кореспондент Академії наук Української РСР
Комаров Дмитро Костянтинович
Випускник НТУ. Український журналіст, мандрівник, фотограф, автор і ведучий програми «Світ навиворіт», Заслужений журналіст України. Автор документального проєкту «Рік»