вівторок, 12 листопада 2024 р.

«НТУШНИКАМ ПРО КАДІЇВЦІВ». КОЛБАСИН СЕМЕН ФЕДОРОВИЧ

  

Дитинство і юність Семена Федоровича Колбасина йшла в ногу з початком ХХ століття. З тими вражаючими протиріччями, яка несла ця бурхлива епоха, з тими грандіозними перетвореннями і звершеннями, які руйнували старе, щоб побудувати нове, виплекане віковічною мрією людства.

… Йшла громадська війна. Розруху, голод і жадану мрію про майбутнє принесла з собою ця грізна вершительська людських доль і в Пятигорськ.

Малий Семенко рано залишається сиротою: незгоди часу, недоїдання, хвороби забирають у нього батьків. Горе набивалося саме…

Соціальне походження хлопця визначалося просто і гордо – з робітників. У вісім років розпочалася трудова біографія  його самого: найманий пастушок, батрак, розпродувач газет.

З часом, Семен вперше за багато років нарешті знову знаходить свій дім, стає вихованцем інтернату для безпритульних, організованому при школі колишньої гімназії. А під Машуком, неподалік від міста, розмістилася та військова частина, яка замінила йому втрачених родичів, в якій з батьківською любовю піклувалися про їжу й одяг для малих сиріт. Це було світанком у Семенковому житті.

Після закінчення семирічки Семен направляється військкоматом у мінераловодське фабрично-заводське училище по ремонту паровозів. По закінченню навчання, звертаючи увагу на відмінні знання, юнака залишили викладачем, Семен йде робити в арматурний цех депо слюсарем найвищого, шостого розряду.

Тоді в Семена зародилася мрія - стати лікарем. У 1938 році він закінчує Ленінградський медінститут.

Війна внесла свій розпис у життя Семена Федоровича. З перших днів – він учасник фінської і другої світової воєн.

В кінці 50-х років Семен Федорович Колбасин був мобілізований у званні полковника. Він повертається до мирної праці. Трудиться головним лікарем Київського рентгено-онкологічного інституту, а згодом викладачем курсу цивільної оборони на військовій кафедрі КАДІ.

Т. Даценко

«Автодорожник» № 33 (155) від 8 лиспопада 1982 року.

P. S.

Я пам'ятаю його. Нас, співробітників КАДІ, молоде покоління (кінця 80-х), відправляли до нього на заняття з цивільної оборони. І спробуй тільки не прийти, будуть проблеми!

Упевнена, що досі «стара гвардія» інституту згадує Семена Федоровича з посмішкою. 

В. А. Рассказова


Немає коментарів:

Дописати коментар